Starosta Sierpecki zorganizował w tym roku IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny pn. „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne” skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, znajdujących się na terenie powiatu sierpeckiego. Konkurs dofinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Celem Konkursu było wyrobienie nawyku selektywnego gromadzenia odpadów w miejscu ich wytworzenia oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży, personelu szkół oraz rodziców w segregowanie odpadów poprzez zbiórkę makulatury, tworzyw sztucznych i baterii w terminie od maja 2015 do października 20154r.
Chęć udziału w Konkursie zgłosiło 13 szkół z terenu powiatu sierpeckiego.

Komisja Konkursowa w składzie: Wicestarosta Sierpecki Juliusz Gorzkoś, Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Środowiska Aldona Kowalska oraz Alina Stępczyska pracownik Starostwa po przeliczeniu ilości zebranych odpadów w trzech kategoriach (makulatura, tworzywa sztuczne, baterie) na jednego ucznia w każdej szkole, wyłoniła laureatów:

I. Kategoria makulatura
Laureat I miejsca – Szkoła Podstawowa w Ostrowach (174,68 kg/na 1 ucznia)
Laureat II miejsca – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grąbcu (66,36 kg na 1 ucznia)
Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie (49,37 kg/na 1 ucznia)

II. Kategoria tworzywa sztuczne
Laureat I miejsca – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu oraz I Niepubliczne Gimnazjum w Sierpcu (20,19 kg/na 1 ucznia)
Laureat II miejsca – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu (15,78 kg/na 1 ucznia)
Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie (4,72 kg/na 1 ucznia)

III. Kategoria baterie
Laureat I miejsca – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie (1,37 kg/ na 1 ucznia)
Laureat II miejsca – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grąbcu (1,31 kg/ na 1 ucznia)
Laureat III miejsca –Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie (1,30g/na ucznia)

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 24.11.2015r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sierpcu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele zwycięskich szkół, Starosta – Jan Laskowski, Sekretarz Powiatu Agnieszka Malanowska oraz pracownicy tut. Starostwa.