Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Indeks dla Tomasza – ucznia LO w Sierpcu!

Indeks dla Tomasza – ucznia LO w Sierpcu!

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego, Tomasz Topolewski, został laureatem konkursu „Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura” zorganizowanego przez Uniwersytet Warszawski.

Nagrodą, oprócz zaszczytnego tytułu, jest indeks Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwsza część zadania finałowego polegała na zbudowaniu wypowiedzi ustnej do wylosowanego tematu. Tomek zmierzył się z zagadnieniem „Polska – Unia Europejska: główne założenia, cele, priorytety polityki polskiej i zagranicznej”. W drugiej części uczeń prezentował własny, bardzo szeroki udział w działalności społecznej. Do finału przystąpiło 21 uczniów.

Zmagania konkursowe były również okazją do spotkania z ministrami, przedstawicielami nauki, spraw zagranicznych, społecznych – prof. Jackiem Czaputowiczem, dr Jarosławem Gowinem oraz Piotrem Mazurem. Każda rozmowa pozwoliła na wymianę cennych doświadczeń, zgłębienie wiedzy z zakresu polityki, nauki i biznesu.

Tomek z dumą i radością mówi: „Warto mieć marzenia, dążyć do ich realizacji, wytyczać sobie cele. Działalność społeczna, w którą jestem zaangażowany od dawna, pomogła dostać mi się na studia. Szczególnie dziś czuję, że było warto”.

Serdecznie gratulujemy!

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content