Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

II DZIEŃ WOLONTARIUSZA BANKU ŻYWNOŚCI W PŁOCKU

II DZIEŃ WOLONTARIUSZA BANKU ŻYWNOŚCI W PŁOCKU

Dnia 28 stycznia 2016 r. kilkuset wolontariuszy z pomarańczowej drużyny Banku Żywności – od dzieci do seniorów – spotkało się w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku, by podsumować miniony rok i wspólnie poświętować.

Sierpecką grupę reprezentowali: Wolontariusze Sierpeckiego Stowarzyszenia „Szansa na Życie”(Kasia, Ewa, Paweł, Krzysiu, Patryk, Mikołaj), Mały Wolontariat (Zuzia, Natalia, Ola, Zuzia, Oliwier, Tomek) ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Ks. J. Twardowskiego
w Sierpcu i ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie, rodzice oraz Powiatowy Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych i Honorowy Prezes Stowarzyszenia „Szansa na Życie” Pan Wojciech Rychter.
Spotkanie rozpoczęli Prezes Marek Kuczyński i Wiceprezes Aldona Cybulska.
Pani Wiceprezes podsumowała pracę wolontariuszy i podziękowała im za ubiegłoroczną zbiórkę żywności – wielkanocna, wrześniowa i świąteczna – każda z nich kończyła się pięknym wynikiem – zawsze było to kilkadziesiąt ton. Stwierdziła, że na Wolontariuszy
z pomarańczowej drużyny zawsze można liczyć. Prezesi wręczyli Wolontariuszom Banku Żywności w Płocku dyplomy i podziękowania.
Oprawę artystyczną spotkania przygotowały dzieci z klubu Profilaktyki Środowiskowej „Skarpiak w Płocku”, dzieci ze świetlicy miejskiej przy parafii św. Benedykta w Płocku oraz Kabaret ze Stowarzyszenia „Pomocna dłoń” w Ligowie.
Sierpecka grupa Wolontariuszy w uznaniu za dar serca, życzliwość i bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym wręczyła Prezesom Banku Żywności w Płocku podziękowanie od Starosty Powiatu Sierpeckiego Pana Jana Laskowskiego, kwiaty oraz czerwone koszulki Wolontariatu „Szansa na Życie”.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Integracyjne spotkanie Wolontariuszy przebiegało w miłej atmosferze, dopisywały humory, nawiązały się nowe znajomości. Przed wyjazdem do domu nasza grupa udzieliła wywiadu do gazety „Tygodnik Płocki”.

Opr. Iwona Wiśniewska

image_pdfimage_print
Skip to content