I Sesja VII Kadencji Rady Powiatu Sierpeckiego

Dziś odbyła się I Sesja Rady Powiatu VII kadencji 2024-2029. Podczas sesji nowo wybrani Radni złożyli uroczyste ślubowanie. Zostali nimi:

Burzyński Przemysław

Cześnik Andrzej Sławomir

Kopyciński Marcin

Korpolińska Małgorzata

Krystek Sławomir Grzegorz

Lazarowski Dariusz

Lejman Maria Magdalena

Ocicki Jarosław Andrzej

Ogrodniczak Anna

Olejniczak Sławomir Paweł

Olewnik Mariusz

Ostrowska Agnieszka

Rychter Wojciech Adam

Rzeszotarski Piotr

Stachurski Jerzy Zbigniew

Szczypecki Sławomir

Twardowski Dariusz Mieczysław

Podczas Sesji odbyły się głosowania tajne w związku z wyborem Przewodniczącego Rady Powiatu, Wiceprzewodniczących Rady Powiatu, Starosty Powiatu Sierpeckiego oraz Wicestarosty Powiatu Sierpeckiego i Zarządu Powiatu.

Radni wybrali spośród siebie Przewodniczącego Rady Powiatu Sierpeckiego, którym został Jerzy Zbigniew Stachurski. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Sierpeckiego zostali wybrani Sławomir Paweł Olejniczak i Wojciech Adam Rychter.

Starostą Powiatu Sierpeckiego VII kadencji został wybrany Przemysław Burzyński, natomiast funkcję Wicestarosty będzie pełnił Piotr Rzeszotarski.

W skład Zarządu Powiatu Sierpeckiego weszli Starosta Sierpecki Przemysław Burzyński, Wicestarosta Sierpecki Piotr Rzeszotarski, Sławomir Grzegorz Krystek, Dariusz Lazarowski i Mariusz Olewnik.