Gala finałowa „ MISTRZ SAVOIR VIVRE ”

23 maja 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się gala finałowa II Powiatowego Konkursu Plastyczno-Wiedzowo-Multimedialnego „Mistrz savoir vivre”, którego organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Zaproszonych gości przybyłych licznie na uroczystość powitali dyrektorzy: pani Renata Przybyłowska i pan Jarosław Żmijewski.

W klimat gali wprowadziła publiczność wychowanka OPP – Martyna Radwańska pięknym utworem muzycznym Waldemara Kazaneckiego „ Ballada z filmu dom”. Uroczystość otworzył pan Jan Laskowski – starosta powiatu sierpeckiego. Patronat nad konkursem objęli: pan Jan Laskowski – Starosta Sierpecki, pan Jarosław Perzyński – burmistrz Miasta Sierpc, pan Krzysztof Korpoliński – Wójt Gminy Sierpc oraz pani Lucyna Frąckiewicz Godyń – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego w Krakowie.

W programie uroczystości był wykład pt. „Wzorce dobrego zachowania”, który wygłosił dr Marcin Lutomierski – wykładowca Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Kolejnym punktem gali było podsumowanie II Powiatowego Konkursu „Mistrz savoir vivre”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, wiedzowej i multimedialnej. Uczestnikami przedsięwzięcia była młodzież z Internatu przy ZS nr 1 w Sierpcu oraz z Internatu ZSCKR w Studzieńcu. Jury w składzie: pani Zofia Kujawa, pani Katarzyna Przybyłowska, ks. Tomasz Kadziński, pani Anna Sobocińska, pani Dorota Cendrowska, pan Jarosław Żmijewski, pan Piotr Sawicki i pani Dorota Nawrocka przyznało łącznie 13 wyróżnień, 1 wyróżnienie specjalne, 7 tytułów wicemistrza. Mistrzami savoir vivre tegorocznej edycji zostali: Weronika Ręczkowska – ZS nr 2 w Sierpcu ( Internat ZS nr 1), Patrycja Maciejewska – ZS nr 2 w Sierpcu( Internat ZS nr 1), Klaudia Kowalska – ZSCKR w Studzieńcu ( Internat ZSCKR), Patrycja Igielska – ZSCKR w Studzieńcu (Internat ZSCKR), Katarzyna Magdzińska – ZSCKR w Studzieńcu (Internat ZSCKR) oraz Zuzanna Olendrzyńska – ZS nr 1 w Sierpcu.

Widzowie mieli szansę obejrzeć mistrzowsko wykonaną prezentację multimedialną o jednej z największych projektantek mody „Coco Chanel”. Prezentacja wprowadziła zebranych w świat mody i otworzyła oczekiwany moment programu „Pokaz mody” firmowany przez panią Magdalenę Carter- projektantkę mody z Płocka. W rolę modelek i modeli wcieliła się młodzież z Internatu ZS nr 1 w Sierpcu, Internatu ZSCKR w Studzieńcu, Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie oraz wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Widzowie podziwiali nie tylko piękne kreacje wieczorowe, ślubne ale również grację i sposób poruszania się na scenie. Na zakończenie dyrektor Renata Przybyłowska podziękowała Wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości i zaprosiła na swobodne rozmowy o dobrym zachowaniu i tort do sali lustrzanej. Zaproszeni goście mogli podziwiać pokonkursową wystawę prac pt. „Dyskretny urok elegancji”.

Organizatorzy dziękują serdecznie darczyńcom za wsparcie organizacji konkursu: panu Grzegorzowi Gańko – OSM Sierpc, panu Pawłowi Pakiele- Empegek, panu Wojciechowi Rychterowi -Wicestaroście Sierpeckiemu, panu Zbigniewowi Kruszewskiemu- Rektorowi Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, panu Ireneuszowi Wielimborkowi- Wiepol, pana Józefowi Długokęckiemu -Marjoss, panu W.ojciechowi Lipińskiemu- Wojtrans, panu Mariuszowi Zimnawoda- Mazovia Trans, pani Teresie Domagalskiej- ZNP , panu Mariuszowi Kopycińskiemu – Munters, panu Łukaszowi Król- Ewtex.