Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Eliminacje powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Eliminacje powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W czwartek 20 kwietnia 2017 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu odbyły się eliminacje powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W trakcie eliminacji wyłonione zostały szkoły, które będą reprezentowały powiat sierpecki podczas eliminacji rejonowych w Gostyninie.

Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu, Starostwo Powiatowe w Sierpcu i Urząd Miasta Sierpca – to główni organizatorzy powiatowych eliminacji do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który przygotowany we wcześniejszym okresie został przeprowadzony w  dniu 20 kwietnia 2017 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. W tym roku  o tytuł najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu naszego powiatu w eliminacjach powiatowych rywalizowało 7 szkół podstawowych i 3 szkoły gimnazjalne.
Turniej oficjalnie rozpoczął Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Sierpcu Pan Marek Zdrojewski podkreślając istotę organizacji takich turniejów, których celem jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad poruszania się po drogach.
Po omówieniu regulaminu eliminacji  powiatowych przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Zbigniewa Czachorowskiego uczestnicy eliminacji przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także zasad pierwszeństwa przejazdu obowiązujących na skrzyżowaniach.
Przeprowadzone eliminacje powiatowe wyłoniły dwie zwycięskie drużyny, które w najbliższym czasie będą reprezentowały powiat sierpecki na szczeblu rejonowym w Gostyninie.  Szkoły podstawowe reprezentować będzie Szkoła Podstawowa w Gozdowie, a szkoły gimnazjalne – Gimnazjum Miejskie w Serpcu.
Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy eliminacji z rąk Wicestarosty Sierpeckiego Pana Juliusza Gorzkosia, Burmistrza Miasta Sierpca Pana Jarosława Perzyńskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinsp. Mariusza Kryszkowskiego, I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sierpciu mł.insp. Krzysztofa Witkowskiego i Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Sierpcu Pana Marka Zdrojewskiego otrzymali dyplomy, rowerowe zestawy odblaskowe, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Sierpeckiego i Burmistrza Miasta Sierpca.
Podczas eliminacji uczestnicy mieli możliwość usystematyzowania swojej wiedzy w ramach prezentacji filmu „Z rowerem za pan brat”, a osoby chętne dodatkowo miały możliwość zwiedzenia budynku komendy.

Laureatom eliminacji powiatowych gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnych etapów eliminacji do XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

info. Komenda Policji w Sierpcu

foto: Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content