Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dzień Osób Niepełnosprawnych

„ Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.” William Shakespeare

3 grudnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji do Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu zawitała drużyna Amp Futbolu. Jest to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy. Progi sierpeckiego „ Mechanika” przekroczyli: Cezary Pokorski –napastnik Miedziowych Polkowice, Rafał Bieńkowski- obrońca Kuloodpornych Bielsko-Biała, Mateusz Sadłowski-napastnik Legii Amp Futbolu Warszawa oraz Arkadiusz Werner- pomocnik Amp Gks Góra. Swoją obecnością zaszczycili nas także Starosta Powiatu Sierpeckiego Pan Mariusz Turalski, Powiatowy Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Pan Wojciech Rychter oraz Przewodniczący Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu Pan Piotr Górniak.

Nasi goście spotkali się z młodzieżą. Opowiadali o swojej niepełnosprawności oraz pokonywaniu trudności dnia codziennego. Wspomnieli o ogromnym wsparciu rodziny i przyjaciół w najtrudniejszych momentach życia. Uświadomili młodym ludziom, że niepełnosprawność jest w naszych głowach. Tylko od nas zależy, jak będziemy funkcjonować na co dzień i jak nas będą postrzegać inni. Przygoda z Amp Futbolem stała się dla nich życiową pasją i antidotum na gorsze dni. Po spotkaniu z piłkarzami odbyły się mecze towarzyskie z udziałem uczniów oraz kadry nauczycielskiej i zaproszonych gości. Imprezę objął swoim patronatem Starosta Powiatu Sierpeckiego Pan Mariusz Turalski.

Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content