Czworo uczniów sierpeckiego liceum w II etapie Konkursu Matematycznego „CONTINUUM”

20 listopada 2015 r. odbył się I etap Konkursu Matematycznego „CONTINUUM” organizowanego przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku i Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do zdobywania wiedzy.
Zakres tematyczny konkursu obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla III i IV etapu edukacyjnego z edukacji matematycznej w zakresie podstawowym i zakresie rozszerzonym.
W I etapie naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów z klas trzecich, którzy zmierzyli się z pakietem 20 zadań.
Do II etapu – finału konkursu, który odbędzie się 10 marca 2016 r., zakwalifikowali się: Grzegorz Relidziński, Łukasz Karczewski, Jakub Jankowski i Robert Nowicki z klasy III b – uczniowie pani Beaty Zdrojewskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

LO Sierpc