Budowa ulicy Narutowicza w miejscowości Sierpc

Podczas uroczystego otwarcia w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego Władze Województwa Mazowieckiego, Władze Powiatu Sierpeckiego i Miasta Sierpca podpisali porozumienie w sprawie określenia zasad współpracy i wzajemnych zobowiązań dla realizacji zadania pod nazwą „budowa ulicy Narutowicza w miejscowości Sierpc”.

Przedmiotem porozumienia jest podjęcie współpracy w celu usprawnienia komunikacji oraz dostępności Muzeum Wsi Mazowieckiej przy ul Narutowicza 64 w Sierpcu poprzez rozwój infrastruktury drogowej polegający na budowie ulicy Narutowicza, w zakresie której wchodzi między innymi przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową nr 3770W (ul. Żeromskiego) oraz określenie wstępnego udziału rzeczowo-finansowego poszczególnych stron w ww. inwestycji.
Realizacja zadania planowana jest na lata 2015-2017. Planowany koszt Zadania wynosi ok. 7 100 000,00 zł.