Boisko do gry w plażową piłkę siatkową w Mochowie – otwarte

Dziś przy kompleksie sportowym „ Orlik moje boisko 2012”, obok szkoły podstawowej i gimnazjum w Mochowie, odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałego boiska które jest przystosowane do gry w plażową piłkę siatkową.

Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Mochowie Edyta Gabrychowicz.
Po uroczystej prezentacji obiektu uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Mochowie rozegrali pierwszy oficjalny turniej w plażową piłkę siatkową. Do rywalizacji przystąpiły drużyny mieszane w składach 2 osobowych, dziewczyna i chłopak.

Cały projekt realizowany jest z budżetu Ludowego Klubu Sportowego Sparta Mochowo przy współpracy z Urzędem Gminy w Mochowie. Pieniądze na sfinansowanie przedsięwzięcia pochodzą dotacji pozyskanej od Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie i wkładu gminnego. Nad całym projektem i zdobyciem środków finansowych czuwał Wójt Pan Zbigniew Tomaszewski. Natomiast prace związane z pozyskaniem dotacji i wybudowaniem obiektu koordynowane były przez przedstawicieli Zarządu LKS Sparta Mochowo Szczypeckiego Sebastiana i Piotra Gorzyckiego.

Z boiska mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale też mieszkańcy gminy Mochowo i nie tylko. Boisko przeznaczone jest nie tylko do gry w piłkę siatkową, można również grać w plażową piłkę nożną.

Pomysłodawcą życzymy pomyślności i realizacji wszystkich ambitnych planów oraz niesłabnącego entuzjazmu do dalszego działania.

Z boiska mogą korzystać nie tylko uczniowie,  ale też mieszkańcy gminy Mochowo i nie tylko. Boisko przeznaczone jest nie tylko do gry w piłkę siatkową, można również grać w plażową piłkę nożną.