POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2024

Już po raz trzynasty w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku organizatorem wydarzenia byli pedagodzy i uczniowie ZS nr 2 w Sierpcu im. Zygmunta Wolskiego.

Magdalena Peda Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu powitała zaproszonych gości wśród których znaleźli się Patryk Fajdek Wicewojewoda Mazowiecki, Przemysław Burzyński Starosta Sierpecki, Piotr Rzeszotarski – Wicestarosta Sierpecki, Jerzy Stachurski – przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego, Radni Rady Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolińska, Dariusz Lazarowski, Mariusz Olewnik ,Sławomir Olejniczak, Jarosław Ocicki, Andrzej Cześnik, Marcin Kopyciński, Dariusz Twardowski, Anna Wiśniewska p.o. Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatury w Płocku, Zbigniew Czajkowski Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, Jan Rzeszotarski Dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Józef Mróz NSZZ Solidarność, Piotr Podlaski Prezes ZP ZNP, księża, emerytowani nauczyciele, kierownicy i dyrektorzy jednostek powiatowych oraz szkół i jednostek miejskich.

Wśród nauczycieli, którzy przeszli w tym roku ścieżkę awansu zawodowego znaleźli się:

✅️ Pani Aneta Ciemiecka – nauczyciel dyplomowany

✅️ Pani Agnieszka Popis – Sieradzka nauczyciel mianowany

✅️ Pani Agnieszka Dołęgiewicz – nauczyciel dyplomowany

✅️ Pani Emilia Zglenicka – nauczyciel mianowany

✅️Pani Elżbieta Manelska – nauczyciel mianowany

Obchody Dnia Edukacji Narodowej były idealną okazją do uhonorowanie wyróżniających się nauczycieli. Nagrodę Starosty Sierpeckiego otrzymali:

✅️ Pani Marlena Peplinska – nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym

✅️Pani Marzanna Urbańska – nauczyciel biologii w Liceum Ogólnokształcącym

✅️Pani Edyta Chrapkowska-Pastwa – nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół Nr 1

✅️ Pani Ilona Ogrodowczyk – nauczyciel matematyki i informatyki w Zespole Szkół Nr 1

✅️Pani Natalia Sobczak – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Nr 1

✅️ Pan Dariusz Robert Zieliński – nauczyciel przedmiotów zawodowych spedycyjnych w Zespole Szkół Nr 2

✅️Pan Grzegorz Kędzierski – nauczyciel historii, filozofii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Nr 2

✅️ Pani Elwira Rudowska – nauczyciel plastyki, zajęć rozwijających kreatywność, funkcjonowanie osobiste i społeczne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

✅️Pan Mariusz Gerard Muszyński – wychowawca internatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

✅️Pani Maria Jagodzińska – nauczyciel plastyki w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

✅️Pani Joanna Ziółkowska – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

✅️Pan Wiesław Stanisław Marzec – nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego

Gratulujemy‼️

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych Powiatu Sierpeckiego także wręczyli nagrody dla wyróżniających się pedagogów. 🤝

🎉🎊 Nadszedł czas na część artystyczną zaprezentowaną przez uczniów sierpeckiego Ekonomika. Aktorzy zadbali o to, by każdy wyszedł z sali z uśmiechem na ustach.

Dzień Nauczyciela to czas wyrażania swojej wdzięczności za trudy pracy nauczycieli. Państwa poświęcenie wkładane w wychowywanie młodego pokolenia jest nieocenione. Podziękowania kierujemy także w stronę pracowników niepedagogicznych, którzy dbają o sprawne funkcjonowanie szkół. ❤️

Wszystkim pracownikom oświaty życzymy cierpliwości, wielu niezapomnianych chwil oraz inspiracji. Niech każdy dzień będzie dla Państwa nowym wyzwaniem. 📗📜📚