Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

➡️ Starosta Sierpecki Przemysław Burzyński, Wicestarosta Sierpecki Piotr Rzeszotarski, Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Jerzy Stachurski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Wojciech Rychter, Członek Zarządu Sławomir Krystek oraz Radny Rady Powiatu Sierpeckiego Andrzej Cześnik uczestniczyli dziś w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka.

🤝Na uroczystość przybyli także Pan Andrzej Halicki – Poseł do Parlamentu Europejskiego, st. bryg. Maciej Bieńczyk – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Wójtowie Gmin, księża, przedstawiciele jednostek oraz instytucji z terenu powiatu sierpeckiego.

👨‍🚒🚒 Powiatowe Obchody Dnia Strażaka to moment wyróżnień i odznaczeń funkcjonariuszy Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Przyznano także awanse na wyższe stopnie oficerskie, podoficerskie i w korpusie aspirantów.

🥉Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej mł. asp. Łukaszowi Jaworskiemu.

🎖Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Odznakę Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej” druhowi Witoldowi Dziurlikowskiemu.

〽️ Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej woj. mazowieckiego Uchwałą (z dnia 01 marca 2024 roku) nadało Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa 3 funkcjonariuszom

✅ st. kpt. Marcie Cepielik

✅ st. ogn. Grzegorzowi Mazurowskiemu

✅ ogn. Michałowi Dzięgielewskiemu

〽️ Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rozkazami personalnymi nadał wyższe stopnie oficerskie dwóm funkcjonariuszom. Na stopień młodszego brygadiera awansowany został:

✅ st. kpt. Łukasz Chmielewski

Na stopień starszego kapitana awansowana została:

✅ kpt. Marta Cepielik.

〽️ Komendant Główny PSP rozkazem personalnym nadał wyższy stopień służbowy w korpusie aspirantów funkcjonariuszowi:

✅ mł. asp. Sławomirowi Linowskiemu

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP rozkazami personalnymi nadał wyższe stopnie służbowe w korpusie podoficerów jedenastu funkcjonariuszom.

Na stopień starszego ogniomistrza awansowany został

✅ogn. Grzegorz Mazurowski

Na stopień ogniomistrza awansowany został

✅mł. ogn. Marek Dudek

Na stopień młodszego ogniomistrza awansowani zostali:

✅st. sekc. Krzysztof Dywal

✅st. sekc. Kamil Masłowski

✅st. sekc. Arkadiusz Nowakowski

✅st. sekc. Patryk Starczewski

✅st. sekc. Kamil Zieliński.

Na stopień starszego sekcyjnego awansowani zostali:

✅sekc. Łukasz Bartnicki

✅sekc. Krystian Tomaszewski.

Na stopień sekcyjnego awansowani zostali:

✅st. str. Mateusz Szatkowski

✅st. str. Monika Łukasiak

Ciężko wyrazić słowami wdzięczność za pracę strażaków, ich bezinteresowną pomoc oraz zaangażowanie w zawodowe obowiązki.

Z całego serca dziękujemy Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych za ich ciężką służbę‼️