Dożynki Gminne w Mochowie

Wczoraj odbyły się Dożynki Gminne w Mochowie. Na zaproszenie Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego w uroczystości uczestniczyli Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak oraz Radny Rady Powiatu w Sierpcu Wojciech Rychter. Dziękczynnej Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Muzal.

Po przemarszu uczestnicy dożynek mogli podziwiać występy artystyczne, które zostały przygotowane przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie, Zespół Taneczny działający przy Bibliotece Gminnej, chór Złota Jesień i Orkiestrę Gminną OSP Bożewo. Dla dzieci była możliwość zabawy na dmuchanym placu zabaw, a każdy z przybyłym mógł skosztować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy.

Podczas Dożynek odbył się również konkurs na wieniec dożynkowy, w którym wszystkie wieńce zostały nagrodzone.

Dziękujemy wszystkim za tak piękne przygotowanie uroczystości, a Rolnikom za ich ciężką pracę, dzięki której mamy chleb – nasz codzienny posiłek.