Obchody 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2023 r. odbyły się uroczystości związane ze 232 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestniczył w nich Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Radni Rady Powiatu Dariusz Twardowski i Wojciech Rychter, Skarbnik Powiatu Zbigniew Garwacki, Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Frydrychowicz, Prezes Sądu Rejonowego w Sierpcu Ewa Jarzyńska, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu st. bryg. Marcin Strześniewski, Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu insp. Jarosław Ciarka, Komendant Straży Miejskiej w Sierpcu Jarosław Krydziński oraz przedstawiciele szkół, jednostek i organizacji pozarządowych.W uroczystościach wzięło udział także Towarzystwo Patriotyczno – Historyczne Ziemi Sierpeckiej Pamięć i Prawda.Msza święta, której przewodniczył ks. kan. Dariusz Multon, odbyła się w kościele pw. św. Stanisława Kostki.Uroczysty pochód z pocztami sztandarowymi zakończył się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego pod Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odśpiewano hymn oraz złożono kwiaty i zapalono znicze.Na koniec uczestnicy obchodów mogli wysłuchać piosenki „Jest takie miejsce” w wykonaniu ucznia Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu Jakuba Kłobukowskiego.Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc, szczególnie klasom policyjnym z sierpeckiego Mechanika za poprowadzenie pochodu.