Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu Seniorów na terenie miasta i powiatu.

25.10.2022 r. odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki debata społeczna, organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Sierpcu, która była poświęcona bezpieczeństwu Seniorów na terenie miasta i powiatu.

W debacie uczestniczył też Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu Przemysław Burzyński.

Przedstawiciel Straży Pożarnej 👩‍🚒 zachęcał do zainstalowania w domu czujników dymu. Policja 👮 przestrzegała przed popularnymi ostatnio metodami oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”. W ostatnim czasie dochodzi również do oszustw związanych z węglem. 👀Kierownik Inspektoratu ZUS w Sierpcu – Marzanna Turalska zachęcała do wizyt on-line i korzystania z platformy ePUE.

W debacie wzięli udział również: Jarosław Krydziński – Komendant Straży Miejskiej w Sierpcu, Ewa Jarzyńska – prezes Sądu Rejonowego w Sierpcu oraz Alina Olszewska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w rozmowie. Były zadawane pytania, na które sierpeccy Policjanci odpowiadali bardzo szczegółowo, dając wskazówki jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Każdy z uczestników mógł podzielić się swoimi uwagami mającymi na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Poruszone zostały tematy jazdy na rowerze 🚲 po chodniku oraz pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Starosta odpowiadał na pytania mieszkańców dotyczące schronów.

Debaty społeczne budzą atmosferę zaufania i zrozumienia. W związku z tym są dobrą formą poznania istniejących problemów w zakresie bezpieczeństwa.