Warsztaty z grafiki komputerowej w sierpeckim liceum

W dniach 29-30 września w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbyły się warsztaty z grafiki komputerowej dla klasy drugiej (profil politechniczny). Przedmiotem corocznych spotkań jest modelowanie komputerowe.

Uczniowie na zajęciach tworzyli sceny 3D w programie SketchUp. Program ten wykorzystywany jest przez projektantów i grafików na świecie do szkicowania koncepcyjnego prostych form bryłowych, a z odpowiednimi dodatkami także do renderowania.
Licealiści tworzyli obiekty symultanicznie, wykonując czynności za prowadzącym warsztaty – Konradem Gąsiorowskim, inżynierem architektury, Absolwentem naszego Liceum. Gdy drugoklasiści opanowali podstawowe funkcje, sami wykonali projekty, wzbogacając je własnymi pomysłami. Na zajęciach powstały sceny zawierające modele (szkicowe i koncepcyjne rekonstrukcje) akweduktów z czasów rzymskich oraz model fragmentu dziedzińca otoczonego krużgankami. Na koniec, za pomocą narzędzia kamery i klatek kluczowych, uczniowie wykonali animację. Podsumowanie warsztatów stanowił krótki komentarz (także rysunkowy) na temat historii architektury, ergonomii w projektowaniu oraz wykorzystywania grafiki komputerowej w różnych dziedzinach życia i sztuki.
Warsztaty zorganizowane zostały przez panią Danutę Gąsiorowską.

LO Sierpc