II Międzygimnazjalny Konkurs Lingwistyczny rozstrzygnięty!

10 marca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyło się rozstrzygnięcie II Międzygimnazjalnego Konkursu Lingwistycznego.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie umiejętności językowych wśród gimnazjalistów oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy w zakresie dwóch języków obcych. Formuła konkursu zakładała sprawdzenie umiejętności zastosowania przez uczniów zagadnień gramatyczno-leksykalnych oraz wiedzy na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

Zmagania trwały 60 minut, po pół godziny na oba moduły językowe. Każdy uczeń mógł zdobyć maksymalnie 60 punktów (30 punktów z języka angielskiego oraz 30 punktów z języka niemieckiego). Do konkursu przystąpili uczniowie z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu (14 osób) oraz z Gimnazjum Publicznego im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu (15 osób).

Zwycięzcy spośród klas pierwszych:

I miejsce – Maciej Wiśniewski z Gimnazjum Publicznego im. Biskupa Leona Wetmańskiego

II miejsce – Amelia Nadratowska z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika

III miejsce – Piotr Chmielewicz z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika

Zwycięzcy wśród klas drugich i trzecich:

I miejsce – Martyna Muczyńska oraz Sebastian Kościjański z Gimnazjum Publicznego im. Biskupa Leona Wetmańskiego

II miejsce – Agata Murawska z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika

III miejsce – Maja Przybyszewska z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do kolejnej edycji.

LO Sierpc