97 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą św. o godz. 10:00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali w asyście pocztów sztandarowych pod Pomnik Katyński usytuowany w Parku im. Solidarności. Tu pod tablicą pamiątkową złożyli wiązanki kwiatów z biało-czerwonymi wstęgami oraz zapalili znicze. Spod pomnika wszyscy udali się w kierunku Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, gdzie odbył się program  artystyczny pt. „Od Niepodległości do Niepodległej”   w wykonaniu uczniów  Gimnazjum Publicznego im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu pod kierunkiem Agnieszki Tomasik, Doroty Ossowskiej i Artura Lewandowskiego.

Obok przedstawicieli Władz Powiatu Sierpeckiego i Miasta Sierpca, obecni byli m.in. przedstawiciele organizacji i instytucji sierpeckich oraz mieszkańcy naszego miasta.