50-lecie OSP Rycharcice

W sobotę 20 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Rycharcicach obchodziła 50 – lecie istnienia. W obchodach jubileuszu uczestniczył Starosta Sierpecki Jan Laskowski.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w intencji strażaków. Najważniejszym momentem uroczystości było poświęcenie i otwarcie budynku świetlicy wiejskiej. Ceremonii poświęcenia budynku dokonał Kapelan Ksiądz Andrzej Zakrzewski, zaś symbolicznego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali: Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, Przewodniczący Rady Gminy Gozdowo Grzegorz Ratkowski, Zbigniew Żórawski Prezes OSP Rycharcice a także zaproszeni goście.

Tego dnia wręczono również medale za wybitne osiągnięcia, a także wieloletnią działalność w ramach OSP.