Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Odbiór techniczny hali sportowej przy ZS nr 1 w Sierpcu

Odbiór techniczny hali sportowej przy ZS nr 1 w Sierpcu

Dziś (10.01) odbył się odbiór techniczny zadania pn. „Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Sierpcu wraz ze zjazdem z ul. Armii Krajowej ”.

Nowoczesny obiekt to inwestycja Powiatu Sierpeckiego warta 5 604 564,29 zł. Powiat Sierpecki otrzymał dofinansowanie w kwocie 2.710.800 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej” na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu. Budowę hali realizowała firma  „Budomex Sierpc” Spółka z o.o. z siedzibą w Sierpcu.

Odbioru prac dokonali: Wicestarosta Jarosław Ocicki, Członek Zarządu w Sierpcu Andrzej Cześnik, Wykonawca Dariusz Rzeszotarski, Kierownik Budowy Włodzimierz Niepytalski, Inspektorzy Nadzoru: Andrzej Oszal, Franciszek Chojnacki i Jacek Chalicki oraz Dyrektor obiektu Piotr Tyndorf.

W ramach projektu powstała hala sportowa – 1118,30 mkw., magazyn podręczny – 51,60 mkw., portiernie – 13,00., pokój nauczycielski – 15,60 mkw., 2 szatnie o powierzchni 22,80 mkw., każda oraz szatnię o powierzchni 19,20 mkw., pomieszczenie gospodarcze – 2,9 mkw. W budynku hali znalazło się też 7 toalet (w tym jedna toaleta z prysznicem) i 3 prysznice. Budynek zaprojektowany na planie prostokąta. Został podzielony na dwie części. Pierwsza połączona jest z istniejącym łącznikiem między budynkiem szkoły a istniejącą salą gimnastyczną. Tu znalazły się węzły szatniowo-sanitarne (dwa przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne) oraz pokój nauczyciela – trenera z sanitariatem. Wewnętrzny korytarz łączy pomieszczenia z halą sportową i istniejąca szkołą. Wejścia do szatni zostaną poprzedzone przedsionkami. Każda szatnia przewidziana jest dla 20 uczniów. Z holu wejściowego będzie dostępne wyjście na zewnątrz budynku.

Druga część to strefa ogólnodostępna. W dniu zawodów z części ogólnodostępnej można wejść na halę, o osoby uprawnione (kontrola dostępu) na korytarz części dostępnej dla sportowców. Hala sportowa jest dzielona kurtynami na trzy części, każda część hali posiada osobne boisko do siatkówki. Daje to możliwość gry i treningów większej grupy dzieci. W południowo-zachodniej części budynku znajduje się magazyn dostępny z hali, w którym będzie można przechowywać sprzęt sportowy.

image_pdfimage_print
Skip to content