Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Spotkanie Starosty z Olimpijczykiem LO w Sierpcu

Spotkanie Starosty z Olimpijczykiem LO w Sierpcu

Dziś (7.01) Starosta Sierpecki Mariusz Turalski spotkał się z Piotrem Ikierem – uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, panią Alicją Wawrocką – Świeczkowską – nauczycielem języka niemieckiego, panią Ewą Jancewicz – dyrektor Liceum.


Starosta złożył Piotrowi gratulacje za zajęcie I miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto życzył rozwijania licznych pasji, sukcesów w kolejnych etapach olimpiad i konkursów oraz uzyskania wysokich wyników na egzaminie maturalnym. Starosta Sierpecki podziękował pani Alicji Wawrockiej – Świeczkowskiej za dodatkową pracę z uczniem, opiekę merytoryczną.

Piotr Ikier jest uczniem klasy III a, stypendystą Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym 2017/2018 licealista brał udział: w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej (eliminacje pisemne, ustne), w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (eliminacje pisemne). Został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund 2017”. Otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „(Pod)róże historie” oraz w Mazowieckim Konkursie Języka Niemieckiego GRAMMATIKMEISTER. Piotr zajął II miejsce w konkursie języka niemieckiego „Expert” i tym samym został zwolniony z postępowania kwalifikacyjnego na I rok studiów w PWSZ – kierunek Filologia.

W roku szkolnym 2018/2019, oprócz zajęcia I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”, Piotr zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiady Historycznej oraz II etapu konkursu języka niemieckiego „Expert”.

image_pdfimage_print
Skip to content