Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

II Sesja Rady Gminy Zawidz

II Sesja Rady Gminy Zawidz

Dziś (11.12.) w Zawidzu odbyła się II Sesja Rady Gminy.

Na zaproszenie przewodniczącego rady gminy Mirosławy Karwowskiej i wójta gminy Dariusza Franczaka w sesji uczestniczył m.i.n: starosta sierpecki Mariusz Turalski oraz wicestarosta Jarosław Ocicki, członek zarządu rady powiatu Kamil Różański, kierownik biura terenowego ARiMR Jacek Cecelski, księża: Józef Łozecki, Włodzimierz Załęski, Andrzej Kopczyński, Dariusz Pergół, dyrektorzy szkół i jednostek pomocniczych urzędu gminy.

Starosta podziękował za owocną współpracę w poprzedniej kadencji z radnymi i wójtem oraz wyraża nadzieję na dalszą.
Podkreślił, że Gmina Zawidz ma bardzo dobrego ambasadora w postaci Pana Kamila Różańskiego, który już zapowiedział chęć współdziałania dla dobra gminy.
Poinformował radę, że wczoraj odbyło się spotkanie z wójtami na którym poruszono kwestie związane z drogownictwem m.in. odśnieżanie dróg, planowane inwestycje drogowe na rok 2019.
Bardzo ważnym tematem był szpital. Starosta poprosił Wójta oraz radnych gminy o wspólne działanie na rzecz jego rozwoju. Powinniśmy zdać sobie sprawę, że musimy równo partcypować w kosztach bo jest to szpital wszystkich obywateli Powiatu Sierpeckiego. Dlatego bardzo prosimy o współpracę. – dodał Starosta

Podczas sesji radni podjęli Uchwały dotyczące:
– powołania stałych Komisji Rady Gminy Zawidz;
– ustalenia wysokości miesięcznych diet Radnym Rady Gminy Zawidz;
– ustalenia wynagrodzenia miesięcznego Wójta Gminy Zawidz.
Po zakończeniu obrad wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

image_pdfimage_print
Skip to content