Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

XVI Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

XVI Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

W płockiej siedzibie Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego nagrodzono zwycięzców regionalnego etapu XVI Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Bardzo miło nam poinformować, że wyróżnienia w konkursie zdobyły dwa gospodarstwa z terenu Powiatu Sierpeckiego. Gospodarstwo Pani Joanny Różańskiej z Golejewa (gm. gozdowo) oraz gospodarstwo Państwa Adeli i Sławomira Tępińskich z miejscowości Wawrzyn – Skóry (gm. Sierpc). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podstawą oceny gospodarstw był ład i porządek w miejscach w których najczęściej odnotowywane są wypadki przy pracy rolników: podwórza i obejścia, budynków, stan drabin, schodów, instalacji i urządzeń elektrycznych, stan techniczny ciągników rolniczych, przyczep i maszyn używanych w gospodarstwie, pilarek tarczowych i łańcuchowych, elementów środowiska pracy związanych z obsługą zwierząt oraz wyposażenia w środki ochrony indywidualnej i ubrania robocze.

Dodatkowymi elementami oceny gospodarstw były: wydzielone w gospodarstwie miejsca do zabawy dzieci; prowadzenie dodatkowej działalności gospodarczej i jej wpływ na bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym; udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo i higienę pracy wykonane przez właściciela gospodarstwa; posiadanie oceny ryzyka wypadkowego na stanowiskach pracy; estetyka gospodarstwa. Ocenę poszczególnych gospodarstw stanowiły wypełnione „Arkusze oceny gospodarstwa”.

image_pdfimage_print
Skip to content