Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Kreatywni uczniowie EKONOMIKA

Kreatywni uczniowie EKONOMIKA

W dniu 18 października w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku odbyła się konferencja pt. „Kariera – moja przyszłość, mój wybór” zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku.

Podczas jej trwania zostały wręczone nagrody w konkursie „Biznes plan – junior”. W podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród wziął udział Wicestarosta Juliusz Gorzkoś.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu. Maciej Skibiński (III TE) zajął II miejsce, a Monika Wiśniewska (III TE) zajęła miejsce III.
Zadaniem uczestników było napisanie biznes planu własnego przedsiębiorstwa, które ma szanse zaistnieć na lokalnym rynku.
Na konkurs wpłynęło dwadzieścia prac.

Maciej, kierując się swoimi pasjami, przygotował biznes plan firmy informatycznej o nazwie „Fast Softwork”, która zajmowałaby się usługami takimi jak grafika komputerowa, tworzenie reklam czy też stron internetowych. Monika chciałaby w przyszłości świadczyć wysokiej jakości usługi fryzjerskie co opisała w przygotowanym przez siebie biznes planie „O mały włos”. Opiekunem uczniów jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych p. Elżbieta Popis-Zelmańska.

Laureatom gratujemy pomysłu i życzymy dalszych sukcesów.

 

image_pdfimage_print
Skip to content