Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

27 STYCZNIA DZIEŃ PRACOWNIKA PUBLICZNYCH SŁUŻB ZATRUDNIENIA.

27 STYCZNIA DZIEŃ PRACOWNIKA PUBLICZNYCH SŁUŻB ZATRUDNIENIA.

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia jest obchodzony od 2010 r. Swoimi korzeniami sięga roku 1919, kiedy to Józef Piłsudski podpisał Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Na kanwie dekretu z 1919 r., 91 lat później ustanowiono Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.

Z okazji przypadającego na dziś święta, Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sławomir Olejniczak oraz Skarbnik Powiatu Zbigniew Garwacki, odwiedzili pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Sierpcu, by podziękować im za codzienny wysiłek i trud, jaki wkładają w ratowanie miejsc pracy i wsparcie udzielane przedsiębiorcom dotkniętym skutkami pandemii w naszym powiecie. Przedstawiciele władz powiatu złożyli również serdeczne życzenia zadowolenia, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz lokalnej polityki rynku pracy oraz wręczyli pracownikom upominki.

Władze powiatu wspólnie z Dyrekcją Urzędu udali się również pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, by złożyć kwiaty i zapalić znicze, upamiętniając tym samym podpisanie pierwszego dokumentu, stanowiącego o tworzeniu państwowych urzędów pośrednictwa pracy.

image_pdfimage_print
Skip to content