Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

VI SPOTKANIE INTEGRACYJNE W ŻURAWINIE

VI SPOTKANIE INTEGRACYJNE W ŻURAWINIE

Dnia 20 sierpnia 2017 r. w Żurawinie odbyło się VI Spotkanie Integracyjne. 

Uczestniczyli w nim: członkowie Stowarzyszenia „Szansa na Życie” i ich rodziny, Wolontariusze oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego Juliusz Gorzkoś, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, Radni Powiatu: Sławomir Olejniczak i Wojciech Rychter oraz Radny Miejski Wojciech Jaworowski.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Boskiej Żurawińskiej, którą w intencji osób chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin, wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli gościnnie celebrował Senior Dziekan Dekanatu Sierpeckiego ks. kan. Andrzej Więckowski. Dwa czytania z Pisma Św. przeczytała Wolontariuszka Karolina.

Po wspólnej modlitwie wszyscy przeszli do remizy OSP na uroczyste śniadanie. Spotkanie integracyjne rozpoczęli: Prezes Stowarzyszenia Bożena Tober i Honorowy Prezes „Szansy na Życie” Wojciech Rychter. Głos zabrali także: Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego, Wójt Gminy Mochowo i Radny Powiatu Sławomir Olejniczak.
Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji: malowanie twarzy, przejażdżki motocyklem, dmuchańce oraz grill.

Wolontariusze przygotowali zawody rekreacyjno-sportowe, tj. strzał do bramki, rzut ringo i rzut woreczkami do celu. Nagrody dla uczestników ufundowała Gmina Mochowo.
Terapię muzyczno-taneczną przygotował zespół Panów Marka i Jana Jędrzejewskich.

Uczestnicy VI Spotkania Integracyjnego serdecznie dziękują Wszystkim Ludziom Dobrej Woli i Wielkiego Serca za zorganizowanie spotkania, serdeczną atmosferę oraz, że mogli tu być razem i choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach, z którymi każdego dnia muszą się zmagać.

image_pdfimage_print
Skip to content