Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Spotkanie w sprawie terenów inwestycyjnych

Spotkanie w sprawie terenów inwestycyjnych

W dniu 4 lipca 2017 roku mieliśmy przyjemność gościć Pana Waldemara Olejniczaka – Posła na Sejm RP, wraz z Panią  Marzanną Pochydyla-Siudym oraz Panią Moniką Zdrojek, które reprezentowały  Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pana Posła, a za cel obrano przygotowanie możliwości inwestycyjnych Powiatu Sierpeckiego.

Gospodarzem spotkania był Pan Juliusz Gorzkoś – Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego. Uczestniczyli w nim także Pan Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpc, oraz Pan Wojciech Rzeszotarski -Naczelnik  Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

         Tereny inwestycyjne Powiatu Sierpeckiego położone są w miejscowości Studzieniec. Swym obszarem obejmują łącznie prawie 75ha, podzielonych na 9 działek o wielkości od ok 1ha do ok 32ha. Aktualnie tereny te posiadają studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, na podstawie którego istnieje możliwość wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Realizacja planu zagospodarowania przestrzennego planowana jest na 2017r. Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego podkreślił, że  władze powiatu deklarują chęć współpracy z potencjalnymi inwestorami, oferują pomoc w załatwianiu formalności związanych np. z pozwoleniem na budowę.

 

 

 

image_pdfimage_print
Skip to content