Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Zakończenie projektu „Umiem pływać”

Zakończenie projektu „Umiem pływać”

Dzieci z terenu powiatu Sierpeckiego i Żuromińskiego brały udział w ogólnopolskim projekcie sportowym „Umiem pływać”. 10 grudnia w sobotę na krytej pływalni „Delfin” Sierpc odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. Uczestnicy zajęć mieli okazję pochwalić się zdobytymi umiejętnościami pływackimi.

Na widowni zasiedli i bacznie przyglądali się pływakom m.in. Wicestarosta Sierpecki Juliusz Gorzkoś, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marcin Błaszczyk, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z powiatu Sierpeckiego i Żuromińskiego a także rodzice dzieci. Po przepłynięciu jednej długości basenu dzieci zostały udekorowane pamiątkowy medalem i dyplom ukończenia kursu nauki pływania.

Uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych mogli skorzystać z darmowych zajęć nauki pływania. Było to możliwe dzięki Włodarzom Gmin, którzy wyrazili chęć współpracy i podpisali porozumienie z Klubem Pływackim „Shark” z Sierpca, który był realizatorem programu na terenie powiatu sierpeckiego.

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Podczas zajęć pod kierunkiem instruktorów, uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Rodzice uczniów również byli zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie. Już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć, które ruszą w pierwszym kwartale 2017 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. 😉

W projekcie uczestniczyły: Gmina Sierpc, Gmina Gozdowo, Gmina Szczutowo, Miasto i Gmina Bieżuń, Gmina Miasto Żuromin. Z nauki pływania skorzystało 280 dzieci.

image_pdfimage_print
Skip to content