Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Konferencja inaugurująca wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022

Konferencja inaugurująca wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022

12 października br.  w Zajeździe „Oaza” Całownia odbyła się konferencja inaugurująca wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022 opracowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” dla obszaru gmin: Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc, Szczutowo, Zawidz oraz miasta Sierpca.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Radosław Rybicki Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Starosta Sierpecki Jan Laskowski oraz Wójtowie Powiatu Sierpeckiego.

Gości powitał Dariusz Kalkowski Prezes Zarządu LGD, który następnie dokonał prezentacji założeń nowo opracowanej i zatwierdzonej LSR na lata 2016-2022. Poinformowano również o terminach najbliższych naborów wniosków, i tak:

• nabór na operacje w zakresie budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej w ramach przedsięwzięcia „Nowoczesna infrastruktura podstawą jakości życia” zostanie przeprowadzony w dniach od 7 do 25 listopada br.;
• nabór na operacje polegające na rozwoju przedsiębiorczości poprzez podejmowanie działalności gospodarczej w ramach przedsięwzięcia „Nowe firmy w Sierpeckim Partnerstwie” zostanie przeprowadzony w dniach od 9 do 30 grudnia br.;
• nabór na operacje polegające na rozwoju przedsiębiorczości poprzez rozwijanie działalności gospodarczej w ramach przedsięwzięcia „Lokalne firmy podstawą zrównoważonej gospodarki” zostanie przeprowadzony w dniach od 9 do 30 grudnia br.
Następnie głos zabrał Dyrektor Radosław Rybicki, który dokonał krótkiego podsumowania minionego okresu programowania, przedstawił główne założenia PROW 2014-2020 oraz zasady wdrażania podejścia LEADER na obszarach wiejskich.

image_pdfimage_print
Skip to content