Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Kolejne pozyskane środki unijne – E-usługi w drodze kompleksowej informatyzacji Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Kolejne pozyskane środki unijne – E-usługi w drodze kompleksowej informatyzacji Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Dobre wieści dla mieszkańców powiatu sierpeckiego. Już niedługa większość spraw urzędowych będą mogli załatwić bez wychodzenia z domu.

W czwartek , 22 września br. w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Płocku miało miejsce podpisanie umowy na realizację projektu informatycznego E-usługi w drodze kompleksowej informatyzacji Starostwa Powiatowego w Sierpcu oraz jednostek organizacyjnych powiatu. Umowę w tej sprawie podpisali: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Juliusz Gorzkoś Wicestarosta oraz Krzysztof Sobiecki Skarbnik Powiatu.

W ramach realizowanego projektu w powiecie sierpeckim zostanie zmodernizowany i rozbudowany system informatyczny.  Część usług w starostwie będzie świadczona drogą elektroniczną, a portal internetowy zostanie rozbudowany o platformę usług publicznych e-urząd. Wdrożone zostaną systemy – elektroniczna obsługa interesantów  i elektroniczny obieg dokumentów. Dzięki temu zwiększy się wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, a także bezpieczeństwo danych.  Dzięki realizacji projektu starostwo usprawni procesy organizacyjne i ułatwi kontakt obywateli z urzędem. Wprowadzenie e-usługi umożliwi załatwienie wielu spraw na odległość, co pozwoli zaoszczędzić czas i koszty związane z dojazdem. Liderem projektu jest Powiat Sierpecki, a partnerami: Komenda Powiatowa Policji iw Sierpcu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sierpcu i Państwowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sierpcu.  Całkowita wartość projektu: 2 995 050,00 zł.

image_pdfimage_print
Skip to content