Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

W dniu 14.06.2016 r. podczas uroczystego apelu w sierpeckiej komendzie, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Sierpcu bryg. Marcina Strześniewskiego.

bryg. Marcin Strześniewski, urodzony w Sierpcu w roku 1970. Po skończonej maturze w 1990r. (Technikum Mechaniczne w Sierpcu) rozpoczął naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. W 1992 roku rozpoczął służbę w nowo powołanej Państwowej Straży Pożarnej, konkretnie w Komendzie Rejonowej PSP w Sierpcu na stanowisku dowódcy zastępu, w krótkim czasie awansował na stanowiska dowódcy sekcji i dowódcy zmiany. Na przełomie sierpnia i września 1992r. brał udział w gaszeniu największego pożaru lasu w nowożytnej Europie (9,5 tys. ha) w okolicach Kuźni Raciborskiej. W 1997r. kończy studia inżynierskie w SGSP i awansuje na I stopień oficerski. Już wtedy zaczyna się jego działalność z młodzieżą w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, a to za sprawą pełnienia nowych obowiązków. Ze strażaka interwencyjnego przechodzi na stanowisko kontrolno – rozpoznawcze. W tym czasie zostaje Rzecznikiem prasowym i inspektorem BHP w komendzie. Odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz przez MSW Brązową Odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej. Posiada odznaczenia nadane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. O czerwca 2015 r. powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sierpcu. Z początkiem roku 2016 r. powierzono mu pełnienie obowiązków KP PSP w Sierpcu.

bryg. Marcin Strześniewski w swoim pierwszym przemówieniu jako Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu podziękował osobie nieobecnej – swojemu ojcu, dzięki któremu dokładnie 26 lat temu, po skończonej maturze zdecydował się zostać strażakiem. Tato dzięki!

Podziękował także Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP st. bryg. Jarosławowi Kurek za obdarzenie jego osoby zaufaniem i powołaniem na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu.

Słowa podziękowania skierował również do Pan Posła Waldemara Olejniczaka, Starosty Sierpeckiego Jana Laskowskiego, Radnych, samorządowców za poparcie jego osoby na stanowisko komendanta – za poparcie Komendanta rodem z naszego terenu – dodał.

Szczególne słowa podziękowań skierował do swojej Rodziny – za wsparcie, za bycie przy mnie, ale i za kubeł zimnej wody w momentach gdy moja głowa za bardzo się grzeje. Nie zapomniał podziękować swojej załodze, której poparcie wciąż odczuwa.

image_pdfimage_print
Skip to content