ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR STAROSTY SIERPECKIEGO!

8 października br. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc pod honorowym patronatem Starosty Sierpeckiego. Organizatorem zawodów dedykowanych uczniom szkół ponadpodstawowych był UKS Mechanik Sierpc oraz Zespół Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martin w Sierpcu. W zawodach wzięło udział łącznie 22 zawodników rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych J16 (junior do lat 16) i J20 ( junior do lat 20). Zawody zostały przeprowadzone wg formuły Wilks’a (współczynnik wagi ciała przemnożony przez uzyskany ciężar).

Na podium znaleźli się:
Kategoria J16:
I miejsce Mikołaj Krzywda 80,058 pkt. (110 kg) – ZS nr 1 w Sierpcu
II miejsce Kacper Wilkanowski 76,650 pkt. (100 kg) – ZS nr 1 w Sierpcu
III miejsce Szymon Wysocki 69,512 pkt. (80 kg) – ZS nr 1 w Sierpcu

Kategoria J20:
I miejsce Dawid Bednarski 104,552 pkt. (142,5 kg) – Zespół Szkół Technicznych w Żurominie
II miejsce Patryk Bednarski 86,994 pkt. (135 kg) LO w Sierpcu
III miejsce Mariusz Gorzycki 86,304 pkt. (117,5 kg) – ZS nr 1 w Sierpcu

Zmagania zawodników obserwowali Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński oraz Kazimierz Czermiński wieloletni działacz sportowy i trener sportów siłowych na terenie Sierpca.
Sztangę do wyciskania ciężarów, puchary, statuetki oraz pamiątkowe koszulki ufundowało Starostwo Powiatowe w Sierpcu👌
Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik na zakończenie podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację zawodów. Pogratulował zwycięzcom i pozostałym uczestnikom życząc wszystkim kolejnych sukcesów w tej dyscyplinie.

fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu
fot. Ekstra Sierpc