Uroczyste zakończenie III Pleneru Rzeźbiarsko – Malarskiego w Zawidzu

16 lipca br.  w Zawidzu zakończył się III plener rzeźbiarsko – malarski.

Przy akompaniamencie zawidzkiej orkiestry dętej pod batutą kapelmistrza Jarosława Gizińskiego podsumowano kolejną edycję tej gminnej imprezy kulturalnej. W zakończeniu wziął udział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego – Patron Honorowy Pleneru. W swoim przemówieniu podkreślił jak ważnym dla kultury Mazowsza jest Zawidz i jego rzeźbiarska tradycja. Zaznaczył, że zawidzka rzeźba znana jest nie tylko w kraju, ale także za jego przyczyną trafiła do papieża, czy przewodniczącego parlamentu Japonii i tym samym promuje Mazowsze. O ważnej roli promocji Zawidza przez rzeźbę ludową mówił także Jan Laskowski – Starosta Sierpecki. W swoim przemówieniu Dariusz Franczak – Wójt Gminy Zawidz, który był jednym z organizatorów pleneru podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej imprezy. Ponadto Wójt Gminy Zawidz w ramach podziękowania za objęcie patronatem przez mazowieckiego marszałka przekazał Adamowi Struzikowi rzeźbę – barek „Skrzata”, którego autorem jest Krzysztof Krajewski. Każdemu z uczestników biorących udział w rzeźbieniu, malowaniu i warsztatach skierowanych do młodzieży z terenu naszej gminy wręczono dyplomy i upominki.

tekst/foto: Urząd Gminy w Zawidzu