Nowa przychodnia działająca w strukturach SPZZOZ w Sierpcu

Od lipca bieżącego roku w nowej siedzibie w Sierpcu przy ul. Matejki 1 C została uruchomiona nowa przychodnia działająca w strukturach SPZZOZ w Sierpcu. Nowoczesna i przyjazna pacjentom przychodnia będzie dostępna przez 24 godziny na dobę. To pierwsza taka przychodnia, która świadczy w jednym miejscu swoje usługi medyczne dla pacjentów przez całą dobę. W przychodni realizowane są świadczenia w godz. 8.00-18.00 w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, a w godz. 18.00-8.00 w dni robocze i całą dobę w soboty, niedziele i w dni świąteczne w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Do zakresu podstawowej opieki zdrowotnej należą świadczenia zdrowotne, profilaktyczne, diagnostyczne, lecznicze oraz pielęgnacyjne z zakresu medycyny ogólnej, rodzinnej, chorób wewnętrznych i pediatrii. Lekarze przyjmujący w przychodni to lekarz Sławomir Łojek specjalizujący się w chorobach wewnętrznych i medycynie rodzinnej oraz lekarz Katarzyna Piusińska specjalizująca się w pediatrii. Przychodnia jest przyjazna dzieciom i rodzinom. W niedługim czasie w lokalizacji przy ul. Matejki 1 C rozpocznie działalność punkt pobrań do badań laboratoryjnych. W niedługim czasie pojawią się także kolejni nowi specjaliści. Świadczenia realizowane są bezpłatne dla pacjentów, są w pełni finansowane przez NFZ. Uroczystego otwarcia nowej przychodni dokonał Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński oraz Wicedyrektor SPZZOZ w Sierpcu Karol Łukasiak. Starostowie złożyli serdeczne gratulacje Dyrektorowi SPZZOZ Robertowi Makówce za wysiłek włożony w realizację tego przedsięwzięcia.

– „Cały czas rozwijamy usługi naszej służby zdrowia. Po zakupie tomografu komputerowego, artroskopu czy remoncie sali operacyjnej to kolejny krok w unowocześnianiu SPZZOZ i rozszerzaniu naszej oferty zdrowotnej dla pacjentów z Powiatu Sierpeckiego” – oznajmił Starosta.

-”Nasz szpital jako jedyny na Północnym Mazowszu nie zwalnia pracowników, nie zamyka oddziałów i co istotne jako 1 z 10 w Polsce przyniósł w 2019 roku dodatni wynik finansowy(zysk 365 856,63 zł ). Ta przychodnia to kolejny krok w stronę rozwoju.” – dodał Wicestarosta.

Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć nowo wyremontowane gabinety lekarskie.

foto Starostwo Powiatowe/Extra Sierpc