IV edycja konkursu fotograficznego „Dziadkowie i wnuki – historia zaklęta w fotografii”

W piątek, 20 maja 2016r. miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IV edycji konkursu fotograficznego „Dziadkowie i wnuki – historia zaklęta w fotografii”, organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ”Wspólna Sprawa” w Szczutowie w ramach projektu organizacji pozarządowej. Projekt dofinansowany został przez Starostwo Powiatowe w Sierpcu.

Konkurs organizowany był w dwóch przedziałach: Szkoły Podstawowe kl.IV-VI i Szkoły Gimnazjalne z Powiatu Sierpeckiego.

Celem konkursu było promowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych, próba akceptacji społecznej wobec osób starszych i niepełnosprawnych, prezentacja talentów dzieci i młodzieży. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na to, że dziadkowie to pokolenie, od którego można się dużo nauczyć, ale także takie, które może być inspiracją. Miłość pokoleń to bezcenna rzecz. Powyższe cele zostały osiągnięte. W konkursie udział wzięło 49 uczestników z 11 szkół, łącznie wpłynęły 86 prace fotograficznych.

Do konkursu przystąpiło osiem Szkół Podstawowych z Powiatu Sierpeckiego, w tym:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

2 .Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks.Jana Twardowskiego w Sierpcu.

3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie.

4. Szkoła Podstawowa im. Władysława St.Reymonta w Szczutowie.

5. Zespół Szkół Ogólnokształcących – Szkoła Podstawowa w Gójsku.

6. Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym.

7. Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Gozdowie.

8. Szkoła Podstawowa im.Polskich Noblistów w Goleszynie.

oraz trzy Szkoły Gimnazjalne z Powiatu Sierpeckiego:

1. Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu.

2. Publiczne Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie.

3. Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie.

W kategorii kl.IV-VI szkół podst. przyznano I miejsce dla Jakuba Dołasińskiego kl.VI a – Szkoła Podstawowa nr 2 im.Armii Krajowej w Sierpcu, II miejsce dla Anny Kaczorowskiej kl.Va – Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Gozdowie, III miejsceNadia Chochlińska kl.Vc-Szkoła Podstawowa nr 3 im.Ks.Jana Twardowskiego w Sierpcu.

Wyróżnienia otrzymali:

Anna Obrębska kl.Vb – Szkoła Podstawowa im.Polskich Noblistów w Goleszynie

Laura Szewczyk kl.VIc -Szkoła Podstawowa nr im. Ks.Jana Twardowskiego w Sierpcu

Dominika Kaczyńska kl.VI-Szkoła Podstawowa im.Władysława St.Reymonta w Szczutowie Amelia Kossowska kl.Vc – Szkoła Podstawowa nr 3 im.Ks.Jana Twardowskiego w Sierpcu Michał Makowski kl.Va – Szkoła Podstawowa nr 3 im.Ks.Jana Twardowskiego w Sierpcu.

W kategorii szkół gimnazjalnych laureatami konkursu zostali:

I miejsceCezary Wieluński kl.IIIc – Publiczne Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie, dwa II miejsca Anita Lamka kl.IIIb – Gimnazjum Miejskie im.M.Kopernika w Sierpcu i Wiktoria Sosnowska kl.Ia – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie.III miejsce – Piotr Dolny kl.IIIa – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie.

Wyróżnienie otrzymał:

Szymon Stasiak kl.IIIb- Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie.

Poza regulaminem Rada Mieszkańców DPS-u wyróżniła pracę Piotra Dolnego kl.IIIa – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie, przyznała nagrodę i dyplom.

Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorzy zapewnili również dyplomy za udział i nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu. Dodatkową nagrodą pozaregulaminową będzie umieszczenie wszystkich prac w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Po części oficjalnej odbyła się zabawa plenerowa i grill ogrodzie naszego DPS-u. Serdecznie gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie! Organizatorzy składają gorące podziękowania sponsorom, którzy ufundowali nagrody oraz wsparli finansowo i rzeczowo imprezę.