I Eliminacja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim.

W dniu 21.03. 2015 odbyła się I Eliminacja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowała 18 osobowa ekipa KS Taekyon składająca się z zawodników w wieku 10-11 lat (młodzik) i 12-14 lat (kadet). Zawodnicy rywalizowali w poomse, konkurencjach sprawnościowych, młodzicy w konkurencji taktyczno technicznej, a kadeci w walce sportowej.

Dla większości młodzików był to pierwszy start w zawodach poza Sierpcem. Zawodnicy spisali się całkiem nieźle o czym świadczy duża liczba dyplomów za miejsca na podium. Cieszy także dobry występ Bartka Duszyńskiego, którry aktualnie przygotowuje się do kolejnej rundy Pucharu Polski. Aktualnie zajmuje drugie miejsce w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w swojej kat. Wagowej. Bartek pewnie wygrał swoje pojedynki wyraźnie górując nad swoimi przeciwnikami. Do pierwszego miejsca w walkach dorzucił jeszcze 1 miejsce w poomse i 3 miejsce w konkurencjach sprawnościowych. To cieszy. Jednak trzeba jeszcze popracować nad konkretnymi elementami walki. Od niedawna jeden z naszych zawodników Damian Słupecki, uzyskał uprawnienia instruktora Taekwondo Olimpijskiego i zaczął pracę z młodzikami. Na pewno doświadczenie Damiana zdobyte na arenie międzynarodowej jako zawodnik, zaowocuje jeszcze większymi osiągnięciaki naszych zawodników.

Artur Balcerowski