Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

WAŻNE ZMIANY W SPZZOZ W SIERPCU ❗️

WAŻNE ZMIANY W SPZZOZ W SIERPCU ❗️

W Starostwie Powiatowym w Sierpcu odbyła się konferencja prasowa w związku z decyzją o przekształceniu SPZZOZ w Sierpcu w szpital leczący głównie osoby zakażone koronawirusem.

Decyzją Wojewody z dniem 16.03.2021 r. do odwołania Szpital w Sierpcu ma zapewnić :
✅ 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2,
✅ 123 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym SARS-CoV-2, w tym 3 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem, oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
WAŻNE ❗️
➡️ Oddział Pediatryczny będzie funkcjonował bez zmian❗️
➡️ Poradnia Chirurgiczna, Ortopedyczna i USG zostaną przeniesione do Przychodni Specjalistycznej na ul. Słowackiego 16,
➡️ Pracownia Endoskopii mieścić się będzie w budynku administracji szpitala,
➡️ Pacjenci wymagający opieki szpitalnej, inni niż zakażeni wirusem SARS-CoV-2, będą kierowani do szpitali w Płocku i Płońsku, które m.in. przejmą dotychczasową działalność Szpitala w Sierpcu
,, Nasza rolą jest zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa zdrowotnego, dlatego też musimy podejmować różne decyzje chociaż często są one bardzo trudne. Przypomnę, że nadal jesteśmy szpitalem węzłowym. Nie mając już innej możliwości, dokładania kolejnych łóżek covidowych, musimy ponownie przekształcić szpital.” – powiedział Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik
Dyrektor Robert Makówka zaznaczył, że sierpecki szpital jest doświadczony w leczeniu pacjentów covidowych, a w tej chwili większość to niestety pacjenci pochodzący z Sierpca i okolic.
image_pdfimage_print
Skip to content