Spotkanie w Gostyninie-rola samorządów w kontekście ustawy o ochronie ludności i obronie cywilne

📣📢 Wczoraj Przemysław Burzyński Starosta Sierpecki wraz z Kierownikiem Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Joanną Pakiełą, Aneta Ruszkowska Wójt Gminy Szczutowo, Wójtem Gminy Mochowo Zbigniew Kopczyński, Wójtem Gminy Rościszewo Janem Sugajskim oraz z Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpca wzięli udział w spotkaniu z samorządowcami, które odbyło się w Zamku Gostynińskim. Głównym tematem zebrania było bezpieczeństwo mieszkańców województwa mazowieckiego.

🗣 Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski omówił ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz zadania, jakie w związku z nią będą realizować samorządy.