Partnerstwo Obszaru Funkcjonalnego Miasta Płocka

W ramach Partnerstwa Obszaru Funkcjonalnego Miasta Płocka odbył się cykl spotkań warsztatowych, których przedmiotem było wyznaczenie celów i kierunków działania dla opracowywanej strategii ponadlokalnej w ramach obszaru partnerstwa. W dniu 8 lutego 2023 r., Starostwo Powiatowe w Sierpcu było gospodarzem jednego z warsztatów, których tematyką było dziedzictwo, kultura i turystyka regionu, a w szczególności zagadnienia związane z historycznymi centrami urbanistycznymi, kulturą, turystyką i nowymi ideami. Przedstawiono analizę programów unijnych oraz Funduszy Europejskich dla Mazowsza i tego, co mogą zaoferować dla rozwoju kultury i turystyki regionu. Celem części warsztatowej spotkania było określenie propozycji celu strategicznego i kierunków działania dla poruszanej na warsztacie tematyki. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele i delegaci przedstawicieli partnerstwa oraz przedstawiciele m.in. z Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego, Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego i Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie oddział w Płocku. Spotkanie warsztatowe poprowadzili Jacek Warda z Centrum Wsparcia Doradczego Plus oraz Ireneusz Kamiński ze Związku Miast Polskich.