Nabór wniosków w programie „Zdrowie dla Płocka”

Już po raz czwarty Fundacja ORLEN przyzna granty na inicjatywy dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Nabór wniosków w programie „Zdrowie dla Płocka” ruszył 3 kwietnia. „Zdrowie dla Płocka” to program grantowy utworzony przez Fundację ORLEN z myślą o mieszkańcach Płocka oraz powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. W jego ramach przyznane będą lokalnym organizacjom (m.in. szkołom, przedszkolom, instytucjom kultury, parafiom, kołom gospodyń wiejskich czy jednostkom OSP) granty na projekty z zakresu profilaktyki zdrowotnej. W tym roku w procesie oceny dodatkowo punktowane będą projekty uwzględniające kwestie zdrowia psychicznego.

W dniu 18 kwietnia 2023 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowane zostało szkolenie przez przedstawicieli Fundacji Orlen dla podmiotów zainteresowanych udziałem w projekcie. Uczestnicy zapoznali się z zasadami uczestnictwa w projekcie oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych, poświęconych opracowaniu wniosku o dofinansowanie.