„Jeż to bardzo ciekawy zwierz”

24 kwietnia odbył się rejonowy konkurs ekologiczny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Sierpcu pod nazwą „Jeż to bardzo ciekawy zwierz”. Udział wzięli w nim uczniowie z powiatów: płockiego, żuromińskiego i sierpeckiego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, którego reprezentowali Przemysław Burzyński – Przewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu i Zbigniew Garwacki – Skarbnik Powiatu.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy to budowa domków dla jeży, które mają zapewnić im schronienie. Piękne budowle zostaną wystawione na licytację, a dochód z ich sprzedaży zasili konto fundacji „Primum”, która ratuje dzikie zwierzęta.

Drugim etapem był konkurs wiedzy. Szkoły podzielone zostały na cztery drużyny, w których musiały wykazać się wiedzą z zakresu życia jeży.

Podczas konkursu nie zabrakło występów, zadań sportowych i loterii fantowej zorganizowanej przez społeczność szkoły.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!