Akcji „Cała Polska Biega” – Gmina Mochowo biega

30 kwietnia br., w Gminie Mochowo odbyły się biegi w ramach Akcji „Cała Polska Biega”. Do wspólnego biegania wszystkich mieszkańców zaprosił Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski.

Rywalizację sportową otworzył gość honorowy Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski – Cieszę się, że mieszkańcy gminy Mochowo tak wspaniale się integrują i dbają o zdrowy styl życia. Życzę jak najwięcej tego typu inicjatyw.

W ramach akcji animator sportu Sebastian Szczypecki zainicjował wiele konkurencji, dostosowując dystans biegu do kategorii wiekowej. Wydarzenie zakończył bieg koronny o dystansie 5,5 km, który był prawdziwym wyzwaniem dla startujących. W wydarzeniu udział wzięli: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego – Marcin Błaszczyk a także przedstawiciele Banku Żywności, którzy zadbali o pyszną przekąskę w postaci jabłek dla uczestników biegu. Nie zabrakło także wielu sponsorów dzisiejszego biegu – dzięki ich wsparciu każdy z uczestników otrzymał kolorową koszulkę, a po wysiłku sportowym mógł zregenerować siły przy ciepłym posiłku.

Honorowy patronat nad akcją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Starosta Sierpecki Jan Laskowski.

Patronat medialny sprawował Tygodnik Płocki, Nowy Tygodnik Sierpecki i TV Sierpc.

Sponsorzy Akcji „Cała Polska Biega – Gmina Mochowo Biega” to:
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu, NZOZ „ASMED” Mochowo, Zakłady Mięsne Hanna i Andrzej Czachorowscy, Bank Żywności w Płocku, KRZEŚ Usługi Transportowo- Rolnicze Marek Krzeszewski, MEBLO – MONT, EMPEGEK w Sierpcu, Danew Andrzej Gapiński Jan Sulkowski Sp. J. Mochowo, Transport Autoholowanie Mariusz Zimnawoda Mochowo. Dziękujemy bardzo.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Starosta Sierpecki Jan Laskowski.

info www.mochowo.pl