Zespół Szkół nr 1 zdobywcą I miejsca w projekcie „SMOG- Sierpczanie Myślą o Smogu Globalnie”

Dnia 10 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „ SMOG – Sierpczanie Myślą o Smogu Globalnie”.

Zespół konkursowy Mechanika: Gabriela Bartochowska, Ewa Chmielewska, Paulina Frontczak, Sandra Jarzyńska, Kamila Masłowska (klasa I Technikum Ochrony Środowiska), Magdalena Czajkowska, Małgorzata Nagiewicz (klasa II Technikum Ochrony Środowiska) zdobył I miejsce w konkursie. Uczennice w ramach projektu przeprowadziły wśród społeczności szkolnej szereg działań informujących o szkodliwości smogu na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz promujących zasady dbałości o dobrą jakość powietrza.

Kampania edukacyjna realizowana była przez Urząd Miasta w Sierpcu, we współpracy z Fundacją Edu-Inicjatywa oraz Sierpeckim Alarmem Smogowym.

Gratulujemy serdecznie.