Sukces licealistów w konkursie matematycznym

29 marca 2019 r. uczniowie klasy III b Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu wzięli udział w Dniu Otwartym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Wyjazd licealistów związany był nie tylko z chęcią poznania środowiska naukowego oraz oferty dydaktycznej uczelni.

Tego dnia została również podsumowana IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Continuum”. Licealiści: Alicja Laskowska, Martyna Radwańska, Joanna Szymańska, Patryk Dołasiński i Kacper Sokołowski, uzyskali tytuł finalisty, a tym samym wstęp – poza procedurą kwalifikacyjną – na wybrany przez siebie kierunek studiów prowadzony na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii lub Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Uczniów do konkursu przygotowywała pani Beata Zdrojewska – nauczyciel matematyki.