Spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich

Starosta Sierpecki Mariusz Turalski był inicjatorem spotkania, które odbyło się w poniedziałek 26 sierpnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Sierpcu. Poświęcone ono było kwestiom związanym z działalnością Kół Gospodyń Wiejskich, których przedstawicieli zaproszono na spotkanie.Na terenie powiatu sierpeckiego funkcjonuje 19 Kół Gospodyń Wiejskich. Ich członkami są nie tylko Panie, ale również mężczyźni. Starosta Sierpecki Mariusz Turalski podziękował za kultywowanie polskiej tradycji. Docenił również chęć zrzeszania się i aktywnej współpracy. Podkreślił, że Starostwo Powiatowe otwarte jest na współpracę z Kołami Gospodyń Wiejskich. W spotkaniu wziął udział również Poseł RP Waldemar Olejniczak, który zaznaczył, że członkostwo w tego typu organizacjach to wspaniała integracja społeczna. Obecny na spotkaniu Pan Waldemar Cecelski Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedstawił funkcjonowanie KGW w kontekście prawnym. Podsumowując spotkanie Starosta Sierpecki Mariusz Turalski zaprosił wszystkich członków Kół Gospodyń Wiejskich do wystawienia stoisk podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się 8 września 2019 r. w Rościszewie. Będzie to wspaniała okazja, by spróbować wiejskiego jadła i domowych wypieków.