Spotkanie w Zawidzu Wicemarszałek Senatu Marii Koc

Podczas wizyty w Zawidzu Wicemarszałek Senatu Marii Koc towarzyszyli starosta sierpecki Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki, kierownik Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w Sierpcu Jacek Cecelski, wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak oraz przewodnicząca Rady Gminy Mirosława Karwowska.

Wicemarszałek miała możliwość spotkania się z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu sierpeckiego. Rozmawiała z nimi o możliwościach rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich oraz spróbowała domowych wypieków przygotowanych specjalnie na tę okazję. Był też czas na zwiedzanie kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Marcina w Zawidzu Kościelnym. Maria Koc była pod wielkim wrażeniem rzeźb, które zdobią wieś, a zostały wykonane podczas plenerów malarsko- rzeźbiarskich.