Spotkanie robocze – wspólne inwestycje drogowe z powiatem Płockim

19 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Sierpcu odbyło się spotkanie robocze w celu ustalenia wspólnych inwestycji drogowych z powiatem Płockim.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Sierpecki – Jan Laskowski, Przewodniczący Rady Powiatu – Jan Rzeszotarski, Starosta Płocki – Mariusz Bieniek, Burmistrz Miasta Sierpca – Jarosław Perzyński, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowy w Płocku – Marcin Błaszczyk oraz Dyrektor Oddziału Biura Planowania Regionalnego w Płocku – Piotr Brzeski.

Wśród najważniejszych inwestycji drogowych, jakie realizowane będą wspólnie z Powiatem Płockim jest Droga Powiatowa nr 3759W Szumanie-Słupia-Bielsk od drogi krajowej nr 10 do drogi krajowej nr 60. Stanowi ona ważny element komunikacyjny dla połączenia drogowego Żuromin – Bieżuń – Zawidz – Bielsk – Płock oraz miejscowości ościennych ze względu na następujące powiązania drogowe:
– w m. Szumanie z drogą krajową nr 10 łączącą Płońsk ze Szczecinem oraz drogą wojewódzką nr 561 łączącą Bieżuń z Szumaniem,
– w m. Bielsk z drogą krajową nr 60 łączącą Kutno – Płock z Ciechanowem. To zadanie inwestycyjne zostało ujęte w Planie Działań Regionalnego Instrumentu Terytorialnego na lata 2014-2020 (RIT).

Omówiono również sprawy związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury kolejowej ujętej w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego dla Subregionu Płockiego.

Galeria wiadomości