Powstanie hala sportowa przy ZS nr 1 w Sierpcu

Udało się 😉 Powiat Sierpecki otrzymał dofinansowanie w kwocie 2.710.800 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej” na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu. Na tę chwilę z zapartym tchem czekali wszyscy zainteresowani budową hali.

Według wstępnych założeń hala ma być gotowa do 2019 roku. W 2017 roku zostanie wybudowany zjazd z ul. Armii Krajowej oraz postawiona konstrukcja budynku wraz z budową dachu w terminie do 31 października. Prace wykończeniowe powinny być zakończone do 31 października 2018 roku a roboty instalacyjne do 31 marca 2019 roku. Udostępnienie nowej hali sportowej przy ZS nr 1 w Sierpcu nastąpiłoby niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Przetarg na budowę hali został już ogłoszony, do końca lipca br. powinniśmy poznać wykonawcę.

Projekt hali:
W projekcie przewidziano (poza korytarzem, łącznikiem, przedsionkiem): hale sportową – 1118,30 mkw., magazyn podręczny – 51,60 mkw., portiernie – 13,00., pokój nauczycielski – 15,60 mkw., 2 szatnie o powierzchni 22,80 mkw., każda oraz szatnię o powierzchni 19,20 mkw., pomieszczenie gospodarcze – 2,9 mkw. W budynku hali znajdzie się też 7 toalet (w tym jedna toaleta z prysznicem) i 3 prysznice. Budynek zaprojektowany na planie prostokąta. Został podzielony na dwie części. Pierwsza połączona jest z istniejącym łącznikiem między budynkiem szkoły a istniejącą salą gimnastyczną. Tu znajdą się węzły szatniowo-sanitarne (dwa przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne) oraz pokój nauczyciela – trenera z sanitariatem. Wewnętrzny korytarz będzie łączył pomieszczenia z halą sportową i istniejąca szkołą. Wejścia do szatni zostaną poprzedzone przedsionkami. Każda szatnia przewidziana jest dla 20 uczniów. Z holu wejściowego będzie dostępne wyjście na zewnątrz budynku.

Druga część to strefa ogólnodostępna. W dniu zawodów z części ogólnodostępnej będzie można wejść na halę, o osoby uprawnione (kontrola dostępu) na korytarz części dostępnej dla sportowców. Przy holu wejściowym znajdą się sanitariaty dla uczniów kibiców: damski, męski i dla osób niepełnosprawnych. Trybuny na hali będę przesuwane i pomieszczą 144 osoby. W poziomie hali dla uczniów i sportowców zaprojektowane są boiska do piłki ręcznej, koszykówki, tenisa oraz boiska do siatkówki. Hala sportowa będzie dzielona kurtynami na trzy części, każda część hali będzie posiadać osobne boisko do siatkówki. Daje to możliwość gry i treningów większej grupy dzieci. W południowo-zachodniej części budynku znajduje się magazyn dostępny z hali, w którym będzie można przechowywać sprzęt sportowy.

Ze względu na różnicę poziomów między budynkami (istniejącego i projektowanego) zaprojektowano pochylnię na połączeniu budynków. Umożliwi to osobom niepełnosprawnym przebywającym w szkole korzystnie z hali bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Między budynkiem nowym i starym zaprojektowana drzwi. Dzięki temu obie części szkoły mogą funkcjonować niezależnie od siebie.

Teraz pozostaje już czekać na ostateczny efekt.