Podwójny sukces w regionalnym konkursie plastycznym

21 marca 2019 r., w trakcie uroczystości rozpoczęcia XV Memoriału im. Marka Nowakowskiego, pani dyrektor Ewa Jancewicz wręczyła dyplomy i nagrody uczennicom naszej szkoły, laureatkom regionalnego konkursu plastycznego.

Konkurs „Jestem jak Leonardo da Vinci” został zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku we współpracy ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku. Jego głównym celem było popularyzowanie wiedzy o życiu oraz twórczości malarza i wynalazcy Leonardo da Vinci oraz wyzwalanie aktywności i kreatywności uczniów.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze i drugie miejsce zdobyły uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu:

I miejsce przyznano Liwii Sulińskiej z kl. II b, opiekun pani Marzanna Urbańska,

II miejsce zajęła Weronika Julia Pakieła z kl. II a, opiekun pani Marlena Peplinska.

W etapie regionalnym konkursu uczestniczyła także Marta Krokosz z kl. II b, opiekun pani Marzanna Urbańska.

Talenty i pasje uczniów LO w Sierpcu – realizowane w szkole i poza szkołą – ukazuje wystawa „Artyści są wśród nas”, zorganizowana przez bibliotekę szkolną. Dziękujemy uczniom, którzy zaprezentowali swoje prace i zamiłowania artystyczne z różnych dziedzin sztuki.

Prace plastyczne: Adrianna Kluska z kl. III b, Marta Krokosz z kl. II b, Weronika Julia Pakieła z kl. II a, Liwia Sulińska z kl. II b.

Grafika komputerowa: Natalia Janakiewicz z kl. I a.

Origami: Dawid Nowakowski z kl. III c.

Fotografia: Zuzanna Liszewska z kl. III d, Natalia Wysocka z kl. III d.

Śpiew: Joanna Budka z kl. III a, Oliwia Kratkowska z kl. III d, Tatiana Waśko z kl. III d.

Taniec: Ludowy Zespół Artystyczny ,,Kasztelanka” – Julia Lewandowska z kl. III a, Jarosław Wierzbicki z kl. III a.

Gra na instrumencie: Michał Banasiak z kl. I b – tuba, Klaudia Cywińska z kl. I b – saksofon altowy, Mateusz Gurgon z kl. III d – saksofon tenorowy, Piotr Ikier z kl. III a – sakshorn tenorowy, Michał Majerski z kl. III b – sakshorn tenorowy, Igor Rogoziński z kl. III b – tuba, Magdalena Wojciechowska z kl. I b – saksofon altowy.

Recytacja: Ewelina Hoffman z kl. II a, Emilia Zielińska z kl. II a.

Zajęcia teatralne: Przemysław Liszewski z kl. III a, Julia Wilkowska z kl. II a, Jarosław Wierzbicki z kl. III a, Paweł Wierzbicki z kl. III a.

Aktorstwo i gra na gitarze: Sylwia Wiśniewska z kl. I a.

Grupa Teatralna „Złodzieje Oklasków”: Adrianna Kluska z kl. III b, Oliwia Kratkowska z kl. III d, Alicja Laskowska z kl. III b, Zuzanna Liszewska z kl. III d, Karolina Mitak z kl. III a, Paulina Mocka z kl. III a, Jarosław Wierzbicki z kl. III a.

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Popularyzuje i promuje twórczość artystyczną młodzieży. Wiosenne odkrywanie talentów stało się tradycją naszej szkoły. Wyzwalanie aktywności i kreatywności, inspirowanie i rozwijanie pasji oraz uzdolnień uczniów trwa przez cały rok szkolny. Nasze Liceum aktywnie uczestniczy w realizacji regionalnego projektu  edukacyjnego „Jestem jak Leonardo da Vinci”, zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku we współpracy ze Szkołą Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku. Stosujemy w edukacji i wychowaniu młodzieży zasadę, że najważniejsze, co może nauczyciel wspólnie z rodzicami zrobić dla uczniów, to „wyposażyć ich w mocne korzenie i przygotować do lotu”. Pomagamy rozwinąć skrzydła.

Szkolnym koordynatorem projektu jest nauczyciel bibliotekarz – pani Małgorzata Domeradzka.