28 lutego odbył się I etap II Powiatowego Konkursu Plastyczno-Wiedzowego o tytuł „Mistrz savoir – vivre”. Pod patronatem Starosty Sierpeckiego pana Jana Laskowskiego.

W etapie plastycznym wzięło udział 18 wychowanek z Internatu przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu oraz z Internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu. Tematem tegorocznej edycji jest „Dyskretny urok elegancji”, co znalazło swoje odzwierciedlenie na pracach zbiorowych dużego formatu. Wykorzystując pastele oraz farby akwarelowe, młode artystki stworzyły niepowtarzalne dzieła, które zostaną ocenione przez profesjonalne jury. Wspólna praca w miłej atmosferze trwała do późnych godzin wieczornych. Dziewczęta pracowały pod czujnym okiem wychowawczyń: pani Katarzyny Pacek oraz pani Emilii Prejss.

19 marca odbędzie się II etap – konkurs wiedzowy nt. savoir-vivre, w którym wezmą udział przedstawiciele szkół średnich z naszego powiatu. Zobaczymy, który zespół wykaże się największą wiedzą na temat zasad dobrego wychowania.

image_pdfimage_print